• DR SEIDLA Szampon dla psów jodoforowy 220ml

DR SEIDLA Szampon dla psów jodoforowy 220ml

23,70 zł
Brutto

DR SEIDLA Szampon dla psów jodoforowy 220ml

Ilość

DR SEIDLA Szampon dla psów jodoforowy 220ml

Szampon przyczyniający się do łagodzenia problemów skórnych. Przeznaczony dla psów. W celach leczniczych stosowany także u kotów i gryzoni.  

Szampon jodoforowy dr Seidla łączy właściwości myjąco-pielęgnacyjne z przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym działaniem jodoforów. Szampon zawiera substancje przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze redukujące ilość niepożądanych mikroorganizmów na skórze i sierści zwierzęcia. Przyczynia się do łagodzenia problemów skórnych, takich jak stany zapalne wywołane przez mikroorganizmy, wykwity bakteryjne i grzybicze, zapalenia łojotokowe skóry czy alergiczne pchle zapalenia skóry (APZS). Preparat zapobiega infekcjom skórnym, łagodzi podrażnienia, w tym wywołane przez ukąszenia pcheł.

 

Zalecenia:

  • Jako środek wspomagający leczenie - stosowany przy podrażnieniach spowodowanych ukąszeniami pcheł, alergicznym pchlim zapaleniu skóry, zapaleniu łojotokowym skóry, zakażeniach grzybiczych, wykwitach bakteryjnych, stanach zapalnych objawiających się świądem, grudkami, strupami i krostami.
  • Jako środek pielęgnacyjny - stosowany do okresowej pielęgnacji psów zdrowych 2-3 razy w roku.
  • W celach leczniczych stosowany także u kotów i gryzoni.

 Składniki aktywne:

  • Jodofory - substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Zwalczają mikroorganizmy patogenne. Zapobiegają infekcjom skórnym.
  • Kompozycja łagodnie działających środków powierzchniowo czynnych o doskonałych własnościach myjących, pozbawionych działania drażniącego.
  • Lanolina - naturalny czynnik natłuszczający. Delikatnie natłuszcza skórę i przywraca równowagę wodno-tłuszczową.

 

Uwagi:Ze względu na zawartość jodoforów należy psa dobrze wypłukać po kąpieli.

Chronić przed światłem.

Dermapharm