Provita Probiotyk 15 dawek

40,50 zł
Brutto

 Provita Probiotyk 15 dawek

Ilość

 Provita Probiotyk 15 dawek


Provita Probiotyk jest profilaktycznym preparatem odżywczym przeznaczonym dla małych zwierząt: psów, kotów i królików. Stabilizuje mikroflorę bakteryjną, poprawia przemianę materii, zwiększa łaknienie i zabezpiecza przed wieloma chorobami przewodu pokarmowego.
Preparat ten jest polecany w przypadkach zaburzeń apetytu i przemiany materii, w tym spowodowanych stresem, zmianą pożywienia czy przebytymi chorobami. Jest też polecany w profilaktyce przeciwbiegunkowej. Można go również stosować jako środek wspomagający leczenie biegunek różnego tła (wirusowych, bakteryjnych, spowodowanych terapią antybiotykową). Ma też sprawdzone działanie profilaktyczne u młodych zwierząt.
Provita Probiotyk zawiera żywe szczepy bakterii saprofitycznych: Lactobacillus acidophilus i Streptococcus faecium oraz substancje odżywcze pozwalające im na przeżycie i namnażanie się. Podawane w dużych ilościach niepatogenne bakterie saprofityczne mają antagonistyczne działanie w stosunku do bakterii patogennych. Na zasadzie bariery kolonizacji zabezpieczają przed zakażeniem Salmonellą sp., E. Coli i C. difficile.
Zawarta w Provita Probiotyk Lactobacillus produkuje substancje bakteriobójcze: nizynę, reuterynę, acidolinę i bulgaricynę. Wydziela także siarkowodór, który jest toksyczny dla wielu bakterii.
Nie dopuszczając do namnażania się szkodliwych bakterii chronimy zwierzęta przed wystąpieniem biegunek, które wpływają na pogorszenie ich kondycji i wyglądu. Podczas biegunek nie są wchłaniane dostateczne ilości substancji odżywczych i witamin, co wpływa między innymi na zmatowienie sierści, osłabienie cebulek włosowych i w rezultacie może prowadzić do wyjadania włosów.

Duże znaczenie w profilaktyce biegunek ma także glinokrzemian, który działa osłaniająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego i wykazuje właściwości absorpcyjne względem wielu toksyn nie dopuszczając do objawów chorobowych.
Zawarte w Provita Probiotyk witaminy A i E łagodzą stres, który bywa spowodowany zmianą karmy, przeprowadzką, zmianą właściciela, utratą partnera czy też młodych. Efektem tego może być brak apetytu, ogólne osłabienie i zaburzenia w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.
Działanie antystresowe ma również ekstrakt z drożdży, który zwiększa odporność immunologiczną i działa antyrakowo.
Wskazane jest zastosowanie Probiotyku w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach, szczególnie po antybiotykoterapii, która powoduje zaburzenia naturalnej równowagi mikroflory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Probiotyki to preparaty przynoszące pozytywne efekty:
- wytworzenie korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego
- zwiększenie przyrostów masy szczególnie u młodych zwierząt
- lepsze wykorzystanie substancji odżywczych podawanych w karmie
- pobudzenie układu immunologicznego
- zapobieganie występowaniu wielu chorób przewodu pokarmowego

Dermapharm